top of page

                 

             Szkoła Nurkowa

                  BARAKUDA

Galapagos

To legendarne miejsce nurkowe w Ekwadorze , pokazujące przepiękną dziką przyrodę .

Lista stworzeń morskich, jakie można tu spotkać nie ma końca. Cudownie jest wyobrażać sobie nurkowanie wśród lwów morskich, pingwinów, fok, orleni, legwanów morskich, młotowatych, żarłaczy galapagoskich, żółwi, płaszczek i rekinów wielorybich.

Obszar wysp znajduje się w olbrzymim chronionym rezerwacie praktycznie wolnym od handlowego rybołówstwa, a wody są gęsto zamieszkane przez bogactwo morskich stworzeń. Wyspy Galapagos to oceaniczne wyspy wulkaniczne, bez połączenia z kontynentem. Wody wypływające tu z głębi oceanu sprawiają, że jest tu niesłychane bogactwo składników odżywczych, które zagęszczają okoliczne wody życiem.

Wyspa Wolf to jedno z głównych miejsc postoju podczas safari. Jest to miejsce, które oferuje wiele zapierających dech w piersiach spotkań z orleniami, rekinami i niezapomniane chwile z delfinami. Z kolei Wyspa Darwin jest położona najdalej na północ. Setki młotowatych i żarłaczy galapagoskich mogą przepłynąć tuż przed nosem, a w sezonie można liczyć na wspaniałe spotkania z rekinami wielorybimi.

 

 

Plan wyprawy

Dzień 1
WTOREK
Baltra. Przybycie na lotnisko na wyspie Baltra, nasz przewodnik będzie czekał i powita cię na wyspach! Gdy grupa zostanie ukończona, przeniesiemy się do doku, gdzie wyruszymy na jacht. Nasza załoga przywita Cię ,obiad zostanie podany, a my rozpoczniemy naszą pierwszą wizytę po południu.
Po zakończeniu obiadu po południu, otrzymasz przemówienie na platformie do nurkowania z ogólnymi instrukcjami na temat korzystania ze sprzętu na pokładzie, zaczniemy nasze pierwsze nurkowanie później na północnym wschodzie Baltra. Tutaj sprawdzimy ciężary i warunki wyposażenia towarzyszącego promieniom, rekinom i lwom morskim, unikalnym gatunkom zaczarowanych wysp!


Dzień 2


ŚRODA
Bartolomé. Idealne miejsce do rozpoczęcia przygody, prąd jest umiarkowany i pozwala nurkować w dół do maksymalnej głębokości 20 metrów. Głęboko w oceanie można obserwować białe rekiny, zielone żółwie, różne rodzaje promieni, tropikalne ryby i czerwoną wargę nietoperzową, która jest endemiczna dla Galapagos. Czasami można spotkać rekiny młotowate. Pod koniec tego nurkowania czeka na Ciebie pyszne śniadanie przygotowane przez naszego szefa kuchni.
Rocas Cousin. Drugie nurkowanie odbywa się na wyspie położonej 15 minut łodzią od wyspy Bartolomé. Jest to miejsce o umiarkowanych prądach, ale z doskonałymi możliwościami zobaczenia koników morskich, ropuchowatych, szkółek orlich, lwów morskich i lwów, czasami olbrzymich promieni.
Topografia to zaludnione wzgórze z dziurami i małymi jaskiniami, które stanowią doskonałe schronienie dla węgorzy, ośmiornic i homarów. Ten krajobraz jest otoczony czarnymi koralowcami i różnymi gatunkami gąbek.
Gorący prysznic i przekąska przed obiadem czekają na twój powrót na pokładzie. Trzecie nurkowanie w tym samym miejscu zostanie wykonane po krótkiej przerwie.
Astrea zaczyna nawigować w kierunku wyspy Wolf po ostatnim nurkowaniu.


Dzień 3


Czwartek: Wyspa Wolf
W tym odległym miejscu Wysp Galapagos będziemy mieli 2 nurkowania.
El Derrumbe . Topografia tego miejsca to wzgórze; możesz nurkować do 25 metrów. Czekają na ciebie duże szkoły rekinów młotowatych. Można również obserwować rekiny Galapagos i inne gatunki otwartej wody, takie jak jastrzębie i zielone żółwie. Jeśli masz szczęście, możesz zobaczyć wspaniałe rekiny wielorybie, gigantyczne promienie manty, promienie orła; i między murenami skał, rybami skorpionów i dziesiątkami innych gatunków ...
La Cueva . Musisz mieć ze sobą osobistą latarkę do nurkowania w tym miejscu, ponieważ można wejść do dużego podwodnego tunelu, w którym znajdują się różne jaskinie warte eksploracji. Możesz obserwować mureny, homary, ryby skorpiona, ślimaki nagoskrzelne i inne gatunki. Żółwie pływają dookoła przez ten centralny obszar, wielką różnorodność ryb. Przed wejściem do jaskini można zobaczyć rekiny Galapagos i te z czarnym końcem płetwy.


Dzień 4


Piątek: Wyspa Darwin
Na tej cudownej wyspie odbędziemy dzisiaj 4 nurkowania w miejscu zwanym El Arco.
El Arco de Darwin. Tutaj możesz zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania morskie życie Galapagos. Nad oceanem można znaleźć niezliczone grupy Boobies Blue i Red Footed Boobies wraz z wieloma tropikalnymi ptakami, zabawnymi delfinami i od czasu do czasu wielorybami wokół łodzi w ramach ekscytacji.
Pod wodą obserwujemy dużą liczbę gatunków, ogromne ilości ryb, duże szkoły rekinów młotowatych, żółwie, duże ryby, takie jak żółty tuńczyk ogonowy i tuńczyk długopłetwy. Oczywiście, najważniejszą atrakcją tego odległego miejsca i jednym z głównych powodów do odwiedzenia Darwin jest imponujący Whale Shark, który jest zwykle obecny od lipca do listopada.


Dzień 5


Sobota: Wyspa Wolf
Wracając do Wolfa, będziemy mieli dwa nurkowania w El Derrumbe i La Cueva. Nowy dzień przynosi nową przygodę! Podczas gdy w towarzystwie żółwi i mnóstwa młotów, nurkowie mogą poszukiwać kolejnych rekinów wielorybich 


Dzień 6


NIEDZIELA
Punta Vicente Roca. Pierwsze nurkowanie rozpoczyna się bardzo wcześnie. Na piaszczystym dnie obok koralowców będziemy szukać dużych morskich koni, które żyją jak pary rozproszone w miejscu nurkowania. Znajdziemy również sumy, czerwonowłose nietoperze i główną atrakcję dnia. Obszar ten jest domem wielu żółwi morskich. Wszystkie powyższe gatunki przebywają w okolicy przez cały rok. Po nurkowaniu zrobimy gumową łódź na linii brzegowej, aby obserwować pingwiny, nielotne kormorany i morskie legwany.
Cabo Marshall. Podróż do Cabo Marshall potrwa kilka godzin. Będziemy podróżować wzdłuż wybrzeża Isabeli i podziwiać niesamowity widok na wulkany, które utworzyły wyspę, Ekwador, Darwin i Wolf. Przekroczymy linię równika na południe.
W Cabo Marshall główną atrakcją są gigantyczne mantaray, które mogą mieć długość 6 m (18 stóp) rozpiętości skrzydeł, pływając na małej głębokości. Można tu zobaczyć także kilka małych ryb w dużych szkołach, takich jak barakudy.


Dzień 7


Poniedziałek: Wyspa Pinzón
Na tej małej wyspie położonej w centrum Archipelagu będziemy mieli ostatnie nurkowania z podróży. Zobaczymy czerwoną wargę nietoperza, gigantyczne promienie manty o wysokości od 3 do 6 metrów, promienie marbeli, promienie orła i dużą ilość żółwi morskich.
Po południu jedziemy w kierunku Santa Cruz i odwiedzamy stację badawczą Charles Darwin z jego centrum interakcji i gigantycznymi żółwiami, które tu mieszkają. Są hodowane, aby wprowadzić je na pustynię.


Dzień 8


Wtorek. Wyżyna Santa Cruz - Baltra.
Zanim wrócimy na ląd, odwiedzamy Highlands z żółwiami w ich naturalnym środowisku, kilkoma rodzajami zięb i Kraterami Gemelos.
Gigantyczne żółwie w ich naturalnym stanie są główną atrakcją tego miejsca, a także obecnością kilku gatunków zięb Darwina i muchołazem.
Dla tych, którzy chcą kontynuować przygodę wokół Wysp Galapagos, ASTREA oferuje także rejs przyrodoznawczy w celu zwiedzania wysp na lądzie podczas 8-dniowego rejsu.
Dla tych, którzy opuszczają Zaczarowane Wyspy nasz przewodnik zabierze Cię z powrotem na lotnisko w Baltra i sprawdzi cię w domu, pełnym pięknych wspomnień.

WIĘCEJ INFO POD : +353871443154 (Waldek)

bottom of page